Egészségügyi Menedzsment és Minőségirányítási Tanszék kutatási és szakértői tevékenység

A tanszéki kutatások célja az egészségügyi ellátás és népegészségügyi szolgáltatások elemzése és működésük feltételrendszerének feltárása, továbbá az egészségügyi minőségbiztosítás és fejlesztés egyes területeinek specifikálása. Kiemelt kutatási területek: a közgazdaságtan kérdései az egészségügyben, egészséges öregedés, e-egészségügy és m-egészségügy fejlesztési lehetőségei, az egészségügyi szervezetek működési sajátosságai; vállalkozási és szervezeti formák az egészségügyben; a gyógyítás és az ápolás szervezési és jogi kérdései; minőségbiztosítás az egészségügyben, alkalmazható vezetési módszerek és rendszerek; a motiváció és az ösztönzés sajátosságai; vezetési és szervezési feladatok; kommunikációs és konfliktuskezelési sajátosságok. Holland, francia, svájci, spanyol, olasz és egyesült államokbeli partnereink nemcsak világszínvonalú kutatóműhelyek, hanem az adott országokban tevékenykedő vállalkozások is.

Frissítés dátuma: 2017.11.28.