Egészségtudományi kutatások – fiatal kutatói ösztöndíj

Egészségtudományok Kutatói Utánpótlás Ösztöndíj PhD hallgatók és Pre-doktorok számára

A Debreceni Egyetem meghatározó célja az egyetem kutatási kapacitásainak bővítése, az intézmény nemzetközi és hazai kutatási tevékenységének bővítése, a kutatások színvonalának emelése valamint a térségi szereplőkkel való együttműködés megerősítése. Ezeknek a céloknak az eléréséhez járul hozzá az EFOP-3.6.1-16-2016-00022 „Debrecen Venture Catapult program” című projekt, többek között a kutatói utánpótlás fejlesztését célzó ösztöndíjprogramokon keresztül.

A projekt keretében olyan kutatói utánpótlást célzó tevékenységekhez (alapkutatás, alkalmazott alapkutatás) nyújtható ösztöndíj támogatás, amely hozzájárul az alábbi eredmények valamelyikéhez:

• a projekt keretében vagy annak eredményeként létrejött magyar/idegen nyelvű tudományos publikációk megjelenéséhez;
  • hazai és nemzetközi konferencia előadásokon történő részvételhez;
  • a projekt céljaihoz illeszkedő ismeretterjesztő előadások tartásához, kutatási eredményeket népszerűsítő rendezvényeken való részvételhez;
  • társadalmi innováció, térségfejlesztés, intelligens város stratégiai területén vagy környezeti-társadalmi-gazdasági kihívásokkal kapcsolatban végzett kutatói tevékenységhez;
  • kutatási témába beépített vállalati problémákgoz történő csatlakozáshoz.

A DE Népegészségügyi Kar az EFOP-3.6.1-16-2016-00022 azonosító számú „Debrecen Venture Catapult Program” projekt keretében kutatói utánpótlás ösztöndíj pályázatot ír ki a Kar egészségtudományi területén doktori képzésben résztvevő, kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató PhD hallgatók és doktorjelöltek kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatására, tudományos teljesítményének fokozására. A projekt célja a kutatási eredmények magas színvonalú, elsősorban (Scimago Journal & Country Rank: Q1-Q3) angol nyelvű – folyóiratokban történő közlésének elősegítése, a hallgatók kutatási eredményeinek hazai és nemzetközi tudományos konferenciákon történő színvonalas bemutatásának ösztönzése, valamint a doktori disszertáció (PhD) megfelelő megalapozása.

Az ösztöndíjprogram keretében az alábbi célcsoportok támogathatók:

• a DE NK doktori képzésében részt vevő PhD hallgatók (doktoranduszok) és a jogviszonyt igazoló doktorjelöltek.

Az ösztöndíjas jogviszony időtartama 7 hónap, 2019. február 1. - 2019. augusztus 31.
A pályázatok benyújtásának határideje: A felhívásban szereplő határidő 2019. január 28.

További részletes információk megtalálhatók az alábbiakban letölthető pályázati felhívásban.

Letölthető pályázati felhívás és mellékletei:

Frissítés dátuma: 2020.11.11.